İddaa İM 2/X Ne Demek

'İddaa' forumunda betripcord tarafından 2 Mart 2017 tarihinde açılan konu

 1. betripcord

  betripcord Kayıtlı Üye

  İddaa üzerinde yer alan terimler çoğu zaman kullanıcıların kafalarını karıştırabilmektedir. Bazı zamanlarda da bu karışıklıktan doğan sorular meydana gelebilir ve bunlardan bir tanesi de İddaa im 2/x ne demek oluyor. Dilerseniz konuya ayrıntılı bir açıklık getirelim.

  Kullanılan iddaa terimleri dahilinde "x" beraberlik anlamına gelmektedir. Ancak genel olarak bunun için "0" (sıfır) teriminin kullanıldığını görürüz. Bir diğer tabir olarak "İM" ise, bir karşılaşma üzerinde ilk yarı ve maç sonucu tahminlerinin birlikte oynanması demektir. Son olarak da konu ile ilgili olarak "2/X" tabirinden bahsedelim. Bu da ilk yarıyı deplasman takımı kazanacak, ancak maçın sonucunda berabere kalınacak demektir.

  Peki iddaa im nasıl oynanır şimdi de buna bakalım. İddaa kuponu üzerinde kolonun sağ kısmında bir "İY" bir de "MS" ibareleri bulunmaktadır. Burada İY kısmında 2'yi, MS kısmında da 0'ı işaretlerseniz, İM 2/X oynamış olursunuz. Bunun üzerine farklı tahminler de yapabilirsiniz tabi ki de.

  İlk yarı berabere bitebilir ikinci yarıda ev sahibi takım galip gelebilir, ya da tam tersi olabilir. Bu aşamada farklı tahmin kombinasyonları mevcuttur. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.