İddaa İM 1/X Ne Demek ? İddaa İM Nasıl Oynanır ?

'İddaa' forumunda betripcord tarafından 13 Mart 2017 tarihinde açılan konu

 1. betripcord

  betripcord Kayıtlı Üye

  İlk yarı ve maç sonucu tahminlerini tek bir maç üzerinde de oynayabilme imkanı sunan iddaa üzerine bu konu başlığı altında sizlere iddaa im 1/X ne demek bundan bahsedeceğim.

  Birbirinden farklı kelimeler ile ifade edilebilen bu tahminler üzerinde 1/x ilk yarıda ev sahibi takımın galip geleceği, ancak ikinci yarıda, yani maç sonucunda beraberlik sağlanacağı anlamına gelmektedir. Eğer ki ilk yarı dahilinde 1-0 ev sahibi takım önce ise, bu tahminin tutabilmesi için ikinci yarıda maçın 1-1 sona ermesi gerekmektedir. İddaa terimleri kafanızı karıştırmasın. Her yerde "0" (sıfır) olarak bilinen beraberlik terimi, pek çok yerde "X" olarak geçmektedir.

  Çoğu zaman ilk yarı/maç sonucu tahminlerinin oranları yüksektir. Çünkü tahmin edilebilmesi ve doğru bilinmesi zor olabilen seçeneklerdir. Peki şimdi de gelelim iddaa im nasıl oynanır sorusuna. İşaretleme yaparken standart bir şekilde yine maç kodunu girmemiz gerekmektedir. Bu şaşmayan bir kuraldır. Kolon üzerinde sağ kısımda bir "İY" bir de "MS" alanı yer alır. Biz ikisi üzerinde de tahmin yapacağız ve ilk yarıyı 1, ikinci yarıyı da 0 olarak işaretleyeceğiz.

  iddaa-im-1-x-ne-demek.jpg

  Yani İY kısmında 1, MS bölümünde de 0 olarak işaretleme yapacağız. Böylece im 1/X oynamış olacağız. İlk yarıyı ev sahibi olan takım kazanır ve ikinci yarıda da beraberlik sağlanır ise, tahminimiz tutmuş olacaktır.